Sesja noworodkowa

Na sesję noworodkową zapraszam Maluszki do 3 tygodnia życia. Najdogodniejszy termin to między 7 a 10 dniem życia, kiedy maleństwo większość czasu przesypia i jest podatne na ułożenie. Z tego powodu termin sesji należy umówić jeszcze przed porodem. Tylko w ten sposób mogę zagwarantować miejsce w wybranym czasie. W dzień porodu proszę o smsa z radosną informacją, wówczas wybierzemy konkretną datę. Jeżeli minęły już dwa dni od wyznaczonego terminu porodu, a maluch jeszcze nie wybiera się do nas, również proszę o taką informację.
W trakcie sesji wykonujemy zdjęcia samego Maluszka oraz zdjęcia rodzinne z rodzeństwem i rodzicami. Wszelkie dodatki, które będą wykorzystywane w czasie sesji, jak ubranka, opaski, czapeczki,kocyki, misy, wiadra są moją własnością i znajdują się w studio. Rodzice nie muszą niczego przywozić ze sobą, chyba że mają taką chęć, wówczas oczywiście mogą przynieść na sesję np.ubranko w którym na pewno chcieliby uwiecznić swoje maleństwo. Wszystkie moje ubranka, z których korzystam prane są w specjalnym proszku dla dzieci, niewywołującym alergii. Wszystkie stylizacje i aranżacje konsultowane są przed umówieniem się na sesję. Pamiętajmy że subtelne, delikatne kolory i klasyczne stylizacje zawsze będą budziły podziw, a zdjęciami w takim stylu będą się mogli chwalić i Państwo i Państwa dzieci, nawet za wiele lat. Do sesji rodzinnych rodzice powinni ubrać się w białe lub czarne, gładkie koszulki, bez logotypów, wzorów, napisów.
Temperaturę w studio staram się podnieść do najwyższej z możliwych, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki maluszkowi (wysoka temperatura kojarzy mu się z brzuchem mamy, dzięki czemu jest on spokojniejszy). Dlatego zalecam rodzicom nie ubierać się grubo.

Ile trwa taka sesja?
Sesja zazwyczaj trwa około trzech godzin, ale należy pamiętać, że w przypadku tak wymagających modeli niczego nie można przewidzieć. Tempo sesji dyktuje dziecko, nie robimy niczego na siłę, wszystko planuję tak, aby był czas na spokojne przebranie i nakarmienie malucha. Wszystkie dzieci najbezpieczniej czują się w ramionach mamy, niektóre najchętniej w ogóle by ich nie opuszczały, zatem gdy tylko mama próbuje je odłożyć – budzą się i płaczą. Wówczas robię wszystko, aby maleństwo się uspokoiło i czuło jak najlepiej. Dobieram takie stylizacje, w których dziecko jest mocno owinięte w „gniazdko” lub wykonuję więcej ujęć rodzinnych. Zawsze najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo malucha! Zatem jeżeli ma on ewidentnie gorszy dzień, płacze i nic nie pomaga, wówczas rezygnujemy z sesji i umawiamy się na następny termin. Nie działam na siłę. Są to jednak niezwykle rzadkie sytuacje, najczęściej szumienie i owinięcie załatwiają sprawę

Zanim zdecydują się Państwo na sesję, proszę o przejrzenie moich poprzednich fotografii i zapoznanie się z moim stylem i obróbką graficzną, którą stosuję. Polega ona na delikatnym poprawieniu kolorytu skóry, usunięciu zmian na buźce dziecka, np. potówek, suchej skóry,trądziku. Reszta ciała jest tylko delikatnie wygładzona, nie retuszuję np. schodzącej skóry ze stópek, co jest naturalne i fizjologiczne u noworodków. Obróbka dotyczy tylko dziecka, nie obejmuje zrobienia makijażu u mamy, usunięcia zarostu taty, poszerzenia kogoś,wyprasowania koszuli czy zmiany fryzury rodziców.Nie wykonuję fotomontażu, czyli zmiany tła lub wklejenia malucha na inne zdjęcie.

WAŻNE INFORMACJE

Wszystkie sesje odbywają się w moim studio fotograficznym mieszczącym się w Elblągu.
Sesje noworodkowej odbywają się w dni robocze (od poniedziałku do piątku), zaczynamy z rana od 10/11 i trwa tyle ile potrzebuje maleństwo.

Rezerwacji sesji najlepiej dokonać z min. 3– 4 tygodniowym wyprzedzeniem.

Rezerwacja wymaga wpłaty zadatku w wysokości 50 zł. Przelewu należy dokonać w ciągu 2 dni od ustalenia daty spotkania. Pozostała część płatności w dniu sesji.